PL / EN

Inwestycje

Nasze portfolio inwestycyjne

Działalność inwestycyjna Vinci Capital koncentruje się na inwestycjach w regionie Europy Środkowej. Jesteśmy przekonani, że dojrzewające rynki takie jak Polska oferują odpowiednie warunki do inwestowania, w tym m.in. rozwiniętą infrastrukturę rynkową, potencjał wzrostowy, jak również dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz prężnych przedsiębiorstw nastawionych na sukces. Poniżej prezentujemy wybrane inwestycje obecne w naszym portfolio.

British Primary School of Wilanow

British Primary School of Wilanow (BSW) jest niezależną szkołą brytyjską z siedzibą w Warszawie, oferującą kompleksowy program edukacyjny. BSW jest członkiem COBIS (Confederation of British International Schools, Konfederacja Międzynarodowych Szkół Brytyjskich), a równocześnie stanowi część polskiego systemu edukacyjnego i podlega regulacjom MEN. W szkole realizowany jest angielski Narodowy Program Nauczania (National Curriculum for England), wzbogacony o elementy niezbędne do wypełnienia polskiej podstawy programowej.

HARD ROCK CAFE

Marka Hard Rock Cafe powstała w 1971 roku, gdy dwóch Amerykanów, Isaac Tigrett i Peter Morton, postanowiło otworzyć w Londynie bar z hamburgerami. Aktualnie obecna w ponad 190 lokalizacjach w 60 krajach całego świata, W Polsce pierwsza tego typu restauracja, z amerykańskim jedzeniem, barem, koncertami na żywo, pamiątkami po gwiazdach muzyki oraz sklepikem otwarta została w Warszawie w 2007 roku. Kolejne lokalizacje to Kraków (2010 r.), Budapeszt (2011 r.), Gdańsk przy Długim Targu (2014 r.), Hamburg (2014 r.) oraz Wrocław na Rynku (2018 r.).

JULIUS MEINL POLSKA

Julius Meinl to marka sama w sobie istniejąca nieprzerwanie od 1862 roku. Wielopokoleniowa firma rodzinna z siedzibą w Wiedniu, która obecnie należy do wiodących producentów i dostawców kawy oraz herbaty na rynku światowym. Od 2018 roku w Polsce dzięki inwestycji w naszą rodzimą spółkę Coffee Zone - palarnia kawy z kompleksowym zapleczem produkcyjnym i dystrybucyjnym. Firma przekształcona została w Julius Meinl Polska i dzięki temu znacząco wzmocniła swoją pozycję na krajowym rynku HoReCa. Spółka kompleksowo obsługuje także biura, dostarczając kawę klasy premium i dzierżawiąc wysokiej klasy ekspresy kawowe w ramach tzw. Kontraktu Kawowego. Poza produkcją i dostawą kawy oraz herbaty spółka dzieli się swoją ogromną wiedzą prowadząc profesjonalne szkolenia dla baristów i nie tylko...

MINI HARVARD

Przedszkola MiniHarvard zlokalizowane są w Warszawie (Wilanów, Wola) i oferują najwyższy standard edukacji przedszkolnej umożliwiający wszechstronny i bezstresowy rozwój każdego Dziecka. Promowana jest kreatywność, indywidualność, inicjatywa, ciekawość świata oraz dobry stosunek do ludzi. Przedszkola MiniHarvard to wysoki poziom edukacji osiągany poprzez indywidualne podejście, dostosowane do rozwoju i potrzeb każdego młodego człowieka.

LUKMAN MULTIMEDIA

Operator telekomunikacyjny na terenie województw lubelskiego i mazowieckiego. Właściciel miejskich sieci dostępowych (światłowodowych i radiowych) m.in. w takich miastach jak Warszawa, Piaseczno, Łomianki, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków i Radzyń Podlaski. Spółka dysponuje własną, rozległą siecią radiową obejmującą wschodnią część województwa mazowieckiego i północną część województwa lubelskiego. Sieć obejmuje szereg węzłów radiowych i ponad 300 masztów kratownicowych. Posiada Centrum Kolokacyjne w Warszawie oraz międzymiastową sieć szkieletową opartą o transmisję światłowodową z pełną redundancją, dodatkowo wspieraną poprzez radiolinie działające w paśmie dedykowanym. Dostawca usług dla klientów indywidualnych (dostęp do internetu, telewizja kablowa, telefonia) oraz dla klientów biznesowych, w tym dla największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce.